Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider
Slider

Dzień Radości i Tydzień Ulgi w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem

Dyrektor oraz Rada Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem wychodzą z propozycją przyłączenia się do apelu psychologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego i zorganizowanie w szkole Tygodnia Ulgi.

Chodzi o tydzień bez sprawdzianów, kartkówek, odpytywania i prac domowych. Po rozmowach z uczniami stwierdzili, że większość dzieci z klas 4-8 martwi się powrotem do szkoły. Tydzień Ulgi pomoże na nowo nawiązać relacje rówieśnicze jak i pozytywne relacje z nauczycielami. Uczniowie będą mieli tydzień na aklimatyzację. Co więcej, pan dyrektor zaproponował, aby pierwszy dzień w szkole odbył się pod hasłem Powrót do Szkoły – Dzień Radości.
Jeśli pogoda dopisze, będzie można zorganizować np. dyskotekę na świeżym powietrzu, gry i zabawy sportowe. Na pewno będą miały miejsce zajęcia integracyjne, a dziewczynki z RSU zgłosiły się do zorganizowania zajęć nauki tańca. Ze strony Psycholog Szkoły, Pani Emilii Tomaszewskiej, również uczniowie otrzymają wsparcie.
W Tygodniu Ulgi Nauczyciele podejdą do lekcji, jak do zajęć w dni otwarte: będą eksperymenty, prace projektowe, gry, zabawy oraz quizy.
Wychowawcy szczególny nacisk położą na ponowną integrację swoich klas. Pragną, aby uczniowie poczuli radość z powrotu do szkoły, a nie strach, stres czy niepokój.
Uczniowie! Jeśli macie jakieś pomysły i propozycje dotyczące Dnia Radości lub Tygodnia Ulgi piszecie do RSU na Teamsy. Czekają na Wasze uwagi!

IP, SPB, Fot. SPB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider