Dzień Seniora w Klubie Senior + w Bogatem [ZDJĘCIA]

n
W środę, 29 października w odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Spotkanie jest realizowane w ramach zadania „Zapewnienie funkcjonowania Klubu Senior+ współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego ,,Senior+” na lata 2021-2025, Edycja 2021, Moduł II Zapewnienie funkcjonowania placówki „Senior+”

Dzień Seniora, to symbol pamięci i wdzięczności kierowany do ludzi, którzy pamiętają uroki minionych lat, którego celem jest integracja środowiska senioralnego oraz umocnienie więzi międzypokoleniowych.
Obchody Dnia Seniora mają na celu podniesienie jakości życia seniorów i zwrócenie uwagi na problemy ich dotyczące oraz podejmowania przy tej okazji próby wzmocnienia więzi pokoleniowych, jak i integrowania środowiska seniorów. Dzień Seniora to doskonały powód, aby pamiętać na co dzień o ludziach starszych.
1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora.
Inicjatywy podejmowane w Klubie Senior+ w Bogatem mają za zadanie pomoc seniorom nie tylko się rozwijać, ale przede wszystkim zająć ich czas i często zapomnieć o chorobach i samotności. Osoby starsze mogą spędzić czas poza domem, a także rozwijać się poznając różne tematy dotyczące życia codziennego.
Mądrość i doświadczenie życiowe, jakimi seniorzy dysponują, to wartości absolutnie nie do przecenienia.
Życzymy naszym Seniorom, dużo uśmiechu, wszelkiej pomyślności i radości z tego pięknego czasu, jakim jest wiek dojrzały.
Życzymy, byście mieli czas dla siebie i swoich pasji. Może właśnie korzystając z oferty „Klubu Senior+” odkryjecie w sobie talent malarski, kulinarny, aktorski?

IP, UGP, Fot. UGP

 

Zapisz się na darmową prenumeratę Kuriera Przasnyskiego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *