Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider
Slider

Dzień Sportu w 2. Ośrodku Radioelektronicznym

27 kwietnia br., przeprowadzony został Dzień Sportu i Zdrowego Trybu Życia Żołnierzy Sił Zbrojnych RP w 2. Ośrodku Radioelektronicznym.

W ramach przedsięwzięcia zorganizowano drużynowy marszobieg na orientację w umundurowaniu polowym z zasobnikiem piechoty górskiej o wadze minimum 10 kg. Do walki stanęło osiem pięcioosobowych reprezentacji z poszczególnych pododdziałów Ośrodka. Trasa marszobiegu przebiegała na trasie Przasnysz – Karwacz. Bezapelacyjnie najlepszą z drużyn okazała się kompania dowodzenia.

– Dzisiejsze zawody są kontynuacją przyjętej przeze mnie myśli szkoleniowej na 2021 rok, że jednym z atrybutów żołnierza zawodowego powinna być jego sprawność fizyczna. To właśnie sport w wojsku pozwala kształtować charakter, przełamywać własne bariery i ograniczenia. Cieszy mnie fakt, że tak wielu żołnierzy Ośrodka zaczęło traktować sport jako naturalne lekarstwo, które oprócz wyzwalania pozytywnych emocji związanych ze współzawodnictwem pozwala również uzyskać lepszy poziom współpracy i zgrania w poszczególnych zespołach.”- podsumował zawody płk dypl. Bogusław Postek.

Narodowy dzień sportu to jeden z wielu dni w roku, podczas którego żołnierze Ośrodka stawiają na aktywność. Żołnierze przasnyskiej jednostki wojskowej chętnie uczestniczą w zmaganiach sportowych na szczeblu Sił Zbrojnych gdzie odnoszą liczne sukcesu.

Serdecznie wszystkich zachęcamy do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia!

IP, AM, fot. D. Bojarska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider