środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaNa sygnale

Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przasnyscy dzielnicowi promują aplikację, dzięki której mamy wpływ na nasze bezpieczeństwo
Dzisiaj obchodzimy Dzień z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym dniu w sposób szczególny, przasnyscy dzielnicowi podczas spotkań z mieszkańcami oraz władzami samorządowymi naszego powiatu, przekazali plakaty Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

KMZB czyli Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie w rękach społeczeństwa, dzięki któremu bez wychodzenia z domu, mamy możliwość podzielenia się z Policją informacjami o potencjalnych zagrożeniach występujących w naszym regionie. Możemy to zrobić raz na dobę, a każde zgłoszenie jest weryfikowane i sprawdzane przez funkcjonariuszy Policji. Do najczęściej wskazywanych zagrożeń przez mieszkańców naszego powiatu za pomocą mapy KMZB, należy przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, rajdy samochodowe czy też dzikie wysypiska śmieci.

– Pamiętajmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania pilnych interwencji, na przykład sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia ludzkiego. W takich przypadkach, należy korzystać z numeru alarmowego 112 – mówi asp.szt.Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy, KPP Przasnysz.

IP, KPP