środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSzkoły

Dzień Zdrowego Śniadania w Przedszkolu w Krzynowłodze Małej [ZDJĘCIA]

 

Smacznie, zdrowo, kolorowo – tak wyglądał 8 listopada w punkcie i oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej. Tego dnia nasze przedszkole obchodziło Dzień Zdrowego Śniadania.

Ten poniedziałkowy poranek rozpoczęliśmy się w naszym przedszkolu bardzo smakowicie. Przedszkolaki najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. Na naszych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne owoce, warzywa i sery. Nie zabrakło również wody i soków.

Wychowawczynie w swoich grupach przeprowadziły pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy oraz lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Dzieci dowiedziały się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby oraz ciemne pieczywo, a także pić wodę albo soki, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów.

Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne …uuum palce lizać!

IP, SPKM, Fot. SPKM