Dziś Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka

aaaaaa
21 stycznia obchodzimy Dzień babci, natomiast 22 stycznia Dzień Dziadka.  Z tej okazji redakcja Kuriera przasnyskiego składa wszystkim babciom i dziadkom najlepsze życzenia, a zwłaszcza życzenia zdrowia i pociechy z wnuków.

Dzień Babci – święto obchodzone dla uhonorowania babć; w dzień ten wnuki składają życzenia swoim babciom. W Polsce obchodzone 21 stycznia, w tym samym dniu w Bułgarii i Brazylii, a w Hiszpanii – 26 lipca.
Pomysł utworzenia święta w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Już rok później święto to zaczął popularyzować „Express Poznański”, a jego głównym pomysłodawcą był Kazimierz Flieger . W roku 1966 również „Express Wieczorny” ogłosił dzień 21 stycznia „dniem babci”[2]. Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

Dzień Dziadka – rodzinne, świeckie święto, obchodzone w Polsce 22 stycznia w celu uhonorowania dziadków. Przyjęło się, że w ten dzień wnuki składają życzenia swoim dziadkom, a w przedszkolach, świetlicach i innych instytucjach opiekuńczo-wychowawczych organizowane są spotkania, pokazy artystyczne dzieci i poczęstunek. Zwykle towarzyszy temu wręczenie laurek.
Spis treści

Święto do Polski zostało przeniesione prawdopodobnie z Ameryki w latach osiemdziesiątych XX wieku i stopniowo stawało się coraz popularniejsze.

 

IP, wikipedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *