Fałszywe oświadczenia majątkowe byłego skarbnika gminy Różan [U SĄSIADÓW]

oświadczenie CBA
Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce wraz z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym zakończyła śledztwo przeciwko byłemu Skarbnikowi jednej z gmin w powiecie makowskim. Postępowanie dotyczyło składania fałszywych oświadczeń majątkowych za lata 2014-2018. Wobec podejrzanej został skierowany akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Przasnyszu.

Skarbnicy gmin zobowiązani są do składania oświadczeń majątkowych na podstawie art. 24 ustawy o samorządzie gminnym. Jak ustalono w toku śledztwa, była już Skarbnik Gminy Różan, składała oświadczenia majątkowe niezgodne ze stanem rzeczywistym. W oświadczeniach majątkowych złożonych za lata 2014-2018 podejrzana zataiła majątek w postaci kilku nieruchomości o wartości co najmniej kilkuset tysięcy złotych, 3 samochodów oraz zataiła informacje o posiadanych zobowiązaniach kredytowych.
W toku śledztwa podejrzana nie przyznała się do zarzuconych jej czynów i złożyła wyjaśnienia, które nie znajdują potwierdzenia w zgromadzonym materiale dowodowym. Zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30.000zł oraz zakazu opuszczania kraju.
Za zarzucane podejrzanej przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

IP, POO, Fot. Ilustracyjne/CBA.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *