niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

„Festyn na Posileniu” czyli super zabawa w Drążdżewie Nowym [ZDJĘCIA]

 

W sobotę, 30 lipca w Drążdżewie Nowym odbył się Festyn na Posileniu. jego organizatorem było Kółko Rolnicze Posilenie.

Efektem specjalnym na festynie okazała się woda z nieba. Tańcom w strugach deszczu przy muzyce Rafała Wilkowskiego z Pienic nie było końca. Mieszkańcy będą to długo pamiętać.
Ekipa „festynowa” czyli mieszkańcy Drążdżewa Nowego spisali się na medal. Niektórzy pobili rekord w liczbie kroków, ale czego się nie robi, żeby impreza się udała.

Nasza impreza nie udałaby się bez pomocy: Urzędu Gminy w Jednorożcu oraz Gminnego Zespołu Usług Komunalnych w Jednorożcu, który przygotował dmuchańce dla dzieci. Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem” przygotowała poczęstunek, Piekarnia Pana Ireneusza Wilga w Jednorożcu zapewniła pieczywo.
Pan Andrzej Piątek z Łazów duża pomoc przy przygotowaniu poczęstunku.
Mieszkańcy Drążdżewa Nowego zapewnili rozstawianie namiotów i parkietu, przygotowanie poczęstunku oraz ścianki do zdjęć, oświetlenia, nagłośnienia, fotorelacji i wiele, wiele innych.
Nie da się nie wspomnieć o najmłodszych mieszkańcach Drążdżewa Nowego, którzy wspólnie z Izą Dominik posprzątali wieś przed przybyciem gości. Uczestniczyli również w rozstawianiu namiotów. Nowe pokolenie już się uczy organizacji festynu.

– Dziękujemy, że byliście z nami w tym wyjątkowym dla naszych mieszkańców dniu. Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok! – mówią organizatorzy „Festynu na Posileniu”.

IP, KRP