Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Finał XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci w powiecie przasnyskim: starosta wręczył dwa rowery!

W poniedziałek 7 czerwca  w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu na sali konferencyjnej Centrum Aktywizacji Biznesu odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zainaugurowała już jedenastą edycję konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi”, kierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich.
Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
Kierownik Oddziału Terenowego KRUS w Przasnyszu Pan Grzegorz Lewandowski oraz koordynatorka konkursu na terenie powiatu przasnyskiego Pani Małgorzata Krawczyk, dzięki corocznej przychylności Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego zaprosili laureatów konkursu oraz ich rodziców do Starostwa Powiatowego w Przasnyszu w celu nagrodzenia ich prac. W tegorocznym wręczeniu nagród uczestniczył również pełnomocnik ministra aktywów państwowych ds. rolno-spożywczych Rafał Romanowski, który przekazał dzieciom nagrody ufundowane przez spółki skarbu państwa. Nagrody dodatkowe dla uczestników z poszczególnych Gmin Powiatu Przasnyskiego przekazali: Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska, Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska oraz Wójt Gminy Krzynowłoga Mała Jerzy Humięcki.

Dzieci miały za zadanie wykonać dwuwymiarową pracę plastyczną w formacie A3, w dowolnej technice obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom, od 30 lat upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Prace oceniane były w podziale na dwie kategorie wiekowe (klasa 0- III i IV – VIII). W każdej z kategorii za zajęcie pierwszego miejsca Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski wręczył zwycięzcom rowery, których był fundatorem. Gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu!

Laureaci XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci w powiecie przasnyskim:
I grupa wiekowa klasy 0-3
I miejsce Nina Mystkowska SP Jednorożec
II miejsce Igor Kisielewski SP Jednorożec
III miejsce Artur Bobiński SP Krzynowłoga Mała
oraz 18 wyróżnień.
II grupa wiekowa klasy 4-8
I miejsce Paulina Prusik SP Jednorożec
II miejsce Katarzyna Sebastiańska SP Nowa Krępa
III miejsce Marta Miecznikowska SP Krzynowłoga Mała
oraz 10 wyróżnień.

 

IP, SPP, Fot. SPP

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider