Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Gmina Chorzele rozpoczyna budowę drogi gminnej Raszujka – Olszewka

 

Władze Gminy, 21 lipca podpisały umowę z wykonawcą na kompleksową modernizację drogi Raszujka – Olszewka. Burmistrz Beata Szczepankowska pozyskała na ten cel ponad 1,6 mln zł od Marszałka Adama Struzika w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

Wkrótce więc rozpoczniemy kompleksową przebudowę kolejnej drogi gminnej. Droga o długości około 2,2 km łączy dwie Gminy: Gminę Chorzele i Gminę Jednorożec. Odcinek, który będzie przebudowywany rozpoczyna się na granicy obu Gmin, a kończy w miejscowości Raszujka, na skrzyżowaniu z drogą powiatową. Droga ulegnie całkowitej modernizacji, co zapowiadała wcześniej burmistrz Beata Szczepankowska.
Droga na całej długości będzie posiadała wzmocnioną podbudowę i nową nawierzchnię o szerokości 5 metrów oraz obustronne pobocza o szerokości 75 centymetrów. Zostanie wykonana również konieczna korekta przebiegu jezdni. Wyprofilowane zostaną łuki poziome i pionowe oraz przebudowane zjazdy. Przebudowane zostanie też skrzyżowanie w miejscowości Raszujka.
W ramach inwestycji zostanie jednocześnie wykonana bieżąca konserwacja rowów odwadniających. Wody deszczowe oraz roztopowe będą odprowadzane z nowej jezdni za pomocą wyprofilowanych spadków do bezodpływowych rowów. W ramach inwestycji zostaną zabezpieczone urządzenia telekomunikacyjne.
Planowany termin zakończenia prac to koniec kwietnia 2022 roku.

IP, UMiGCh, Fot. UMiGCh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider