poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Gmina Jednorożec pozyskała grant w wysokości 64 368 złotych

 

W 2020 Gmina Jednorożec pozyskała grant z projektu organizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa na budowę bezpłatnej sieci dostępu do internetu „Publiczny Internet dla Każdego”. Jest to ogólnopolski projekt budowy darmowego dostępu do internetu.

 

W ramach projektu Gmina Jednorożec, otrzymała 64 368 złotych. Urządzenia pozwalające na korzystanie z bezpłatnej sieci WiFi zostały zainstalowane w następujących miejscach:
Budynek urzędu gminy i parking przy urzędzie, Biblioteka i plac przed biblioteką, Zespół Szkół w Jednorożcu (kilka urządzeń), Punkt Informacji Turystycznej i Szkoły w Parciakach, Lipie, Olszewce, Żelaznej Rządowej.
Są to miejsca w których Gmina dysponuje dostępem do internetu o wymaganych w projekcie parametrach.
W każdym z tych miejsc można korzystać bezpłatnie z internetu o prędkości do 30 Mbit/s, czas trwania sesji to 4 godziny (po czym konieczne jest ponowne logowanie)
Aby zalogować się do sieci kliknij ikonę WiFi w telefonie, wybierz sieć „Publiczny Internet dla Każdego”, a następnie zaloguj się do sieci.
Zostanie otwarte okno przeglądarki, należy zaznaczyć „Akceptuję Regulamin” a następnie kliknąć „Zaloguj”.
Sieć w Gminie Jednorożec została zaprojektowana i zainstalowana przez BudujemyWiFi.pl w oparciu o rozwiązania firmy Cambium Networks.
Zachęcamy do użytkowania i życzymy przyjemnego serfowania po sieci.

IP, UGJ, Fot. UGJ