piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Gminne Koła Gospodyń Wiejskich na Mazowieckim Kongresie [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 22 sierpnia 2021 roku w Żurominie odbył się Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich. Do Żuromina zjechały się gospodynie z północnego Mazowsza, aby wziąć udział w konkursie kulinarnym lub podpatrzeć umiejętności kulinarne koleżanek z innych regionów, podzielić się doświadczeniami, zainspirować.

Z gminy Przasnysz do Żuromina pojechały przedstawicielki kół z Gostkowa, Bogatego, Wielodróża, Wyrębu Karwackiego, Mchowa, Obręba i Golan. Towarzyszyła im Grażyna Wróblewska, wójt gminy Przasnysz.
Kongres rozpoczął się o godz. 10 na Hali Targowej w Żurominie. W programie był otwarty konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich. Potrawy oceniał znany szwajcarski szef kuchni i krytyk kulinarny – Kurt Scheller. W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt kół. Z gminy Przasnysz do konkursu przystąpiło KGW Golany, które oferowało m. in. potrawkę z królika, zupę dyniową, leczo, swojski smalczyk, chleb i inne pyszności. Zwiedzający mieli możliwość zakupienia produktów. Występowała Żuromińska Orkiestra Dęta oraz zespół zapustny z okolicznej miejscowości z gwiazdą, księdzem i turoniem. W konkursie kulinarnym przyznano 3 nagrody i 5 wyróżnień. Koło Gospodyń Wiejskich z Golan otrzymała z rąk Kurta Schellera wyróżnienie. Kongres był organizowany przez Urząd Gminy i Miasta Żuromin i Żuromińskie Centrum Kultury pod patronatem Poseł Anny Cicholskiej.

 

IP, UGP, Fot. UGP