niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze w Chorzelach [ZDJĘCIA]

Na Stadionie Miejskim w Chorzelach odbyły pod patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beaty Szczepankowskiej, zorganizowane przez Zarząd Gminny ZOSP RP w Chorzelach we współpracy z Urzędem Miejskim w Chorzelach – Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze dla Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Turniej o tematyce profilaktycznej, przy współpracy MGKRPA.

W rywalizacji turniejowej strażaków – wzięło udział 10 jednostek OSP z terenu Miasta i Gminy Chorzele.
W uroczystości oprócz strażaków ochotników udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele – Beata Szczepankowska, Andrzej Krawczyk – Radny Rady Miejskiej w Chorzelach, Jarosław Andruszkiewicz -Zastępca Komendanta PPSP w Przasnyszu, prezes Janusz Nidzgorski wraz z Zarządem Gminnym ZOSP RP, komisja sędziowska z PPSP w Przasnyszu oraz wielu mieszkańców.
Tradycyjnie drużyny rywalizowały w sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych. Nie od dziś wiadomo, że na strażaków OSP z jednostek z terenu Miasta i Gminy Chorzele zawsze można liczyć. Wszyscy dysponują świetnymi umiejętnościami i starali się zająć jak najlepsze miejsca. Miejsca w każdej konkurencji odgrywają rolę, ale najważniejsze, że możemy być dumni z naszych wspaniałych strażaków i polegać na nich w życiu codziennym oraz w sytuacjach wymagających pomocy.
W zawodach wystartowały jednostki OSP z:
Budek, Krukowa, Chorzel oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, Nowej Wsi oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, Łazu, Pruskołęki, Rembielina, Rzodkiewnicy, Raszujki, Zarąb oraz Drużyna Żeńska.
Tegorocznymi zwycięzcami zostali: I miejsce -OSP Łaz, II miejsce – OSP Zaręby i III miejsce – OSP Nowa Wieś
Kwalifikacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wygląda następująco: I miejsce – MDP Nowa Wieś i II miejsce – MDP Chorzele.
Szczególne wyróżnienie i wyrazy uznania należą się naszym najmłodszym strażakom, którzy wykazali się szybkością, sprytem i wielkim sercem. Jesteśmy z Was dumni! ❤️
Każda z drużyn otrzymała ufundowane przez Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele puchary oraz nagrody pieniężne, które zostaną przeznaczone na doposażenie sprzętu bojowego dla poszczególnych jednostek. Wszystkich uczestników nagrodzono także pamiątkowymi medalami.
Dodatkową atrakcją dla zebranych była możliwość założenia narkogogli oraz alkogogli, a tym samym ukazanie negatywnych skutków spożywania wszelkiego rodzaju używek.
– Wszystkim zawodnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że mamy w naszej gminie tak profesjonalnych i znakomicie przygotowanych do swojej służby druhów strażaków – mówią organizatorzy.

IP, UMiGCH