niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

I etap konkursu plastycznego „Odpocznij na wsi” w Szkole Podstawowej w Zielonej [ZDJĘCIA]

W dniach od 8 listopada do 15 listopada 2021r. w szkole odbył się”. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, plastycznej w dowolnej technice na temat wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich. Konkurs był organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa: klasy 0 – III i II grupa: klasy IV – VIII.

W konkursie wzięło udział 17 uczniów: Klasa I- Krzysztof Dąbrowski, Klasa II- Mateusz Filipczak i Weronika Karbowniczek Klasa IV- Oliwier Karbowniczek i Oskar Pachulski, Klasa V- Daria Chodkowska, Patrycja Kwiatkowska, Maja Sepczyńska, Dominik Żbikowski, Klasa VI- Paulina Błażejewski, Magdalena Filipowicz, Zofia Wierzbicka, Klasa VII- Wiktoria Kołakowska, Maja Liwendowska, Weronika Matuszewska, Klasa VIII- Weronika Kołakowska, Natalia Kwiatkowska.

Prace uczniów, które wpłynęły na konkurs były bardzo pomysłowe, wykonane rozmaitymi, technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt komisji konkursowej, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. W dniu 16 listopada Szkolna Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu. Było to bardzo trudne, ale jury wybierało prace zgodnie z kryterium podanym w regulaminie konkursu: zgodność tematyki konkursu i jej trafne przedstawienie (max. 4 pkt);walory artystyczne pracy i użycie środków wyrazu artystycznego (max. 3 pkt);oryginalność i pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu (max. 3 pkt).

Do II etapu (wojewódzkiego) przesłano do Warszawy 6 prac. Na etapie szkolnym dodatkowo wyróżniono 2 prace. Wszyscy uczestnicy I etapu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.\

IP, SPZ, Fot.SPZ

Laureaci Konkursu:
Kategoria prac klasy 0 – III
I miejsce – Mateusz Filipczak klasa II
II miejsce – Krzysztof Dąbrowski klasa I
III miejsce – Weronika Karbowniczek klasa II
Kategoria prac klasy IV – VIII
I miejsce – Dominik Żbikowski klasa
II miejsce – Natalia Kwiatkowska klasa VIII
III miejsce – Daria Chodkowska klasa V

Wyróżnienia:
Magdalena Filipowicz klasa VI
Patrycja Kwiatkowska klasa V