niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

 II edycja akcji „Paczka dla Dzieciaczka”: Do tych dzieci zawsze i o każdej porze

Ruszyła II edycja akcji „Paczka dla Dzieciaczka”. jej finał zaplanowano na dzień 6 grudnia 2021, czyli w Mikołajki. W tym roku za organizację odpowiadają: Koło Gospodyń Wiejskich w Przysaowach,  Stowarzyszeniem WolonWariatów oraz Grupa Motomiłośników. O całej akcji rozmawiamy z Elżbietą Siedlecką panią prezes KGW w Przysowach.
– W tym roku ruszyła już II edycja akcji „Paczka dla dzieciaczka”, jak się Państwo do niej przygotowujecie?
–  Czy były szczególne przygotowania? Chyba nie! Już w zeszłym roku, po pierwszej akcji, wiedzieliśmy, że będziemy kontynuować tradycję co roku. Bo chyba można nazwać to już tradycją. Radość tych dzieci tak nas urzekła, że już nikt kto z nami był, nie ma wątpliwości, że będziemy akcje powtarzać. Na spotkaniu Koła Gospodyń Wiejskich ze Stowarzyszeniem WolonWariatów padło hasło „robimy paczki dla dzieci z Czarni” i w ciągu kilku dni akcja ruszyła pełną parą. Zapytałam grupę Motomiłośników, tzw. Mikołajów, czy jadą z nami do Czarni. Odzew był szybki, odpowiada Pan Piotr Łada „Do tych dzieci zawsze i o każdej porze”.
– Kto może włączyć się do Państwa akcji?
– Do naszej akcji włączyć może się każdy. Każdy kto ma dobre chęci, nigdy nikogo nie odtrącamy. Zgłaszają się sklepy, które chcą robić zbiórkę słodyczy u siebie. Również zakłady pracy, sponsorzy, Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy, szkoły, przedszkola. W zeszłym roku było nas bardzo dużo, a teraz odzew jest jeszcze większy. Myślimy, że odniesiemy kolejny, wielki sukces. Może dla niektórych jest to tylko zwykła zbiórka słodyczy, ale nie dla nas. Ktoś kto tam nie był i nie widział radości tych dzieci na widok naszych super Moto-Mikołajów, nie czuje w sercu tego co my. Te dzieci nas po prostu urzekły.
– Co można podarować na akcję  „Paczka dla dzieciaczka”?
– Podarować można to, z czego dzieci najbardziej się cieszą, między innymi słodycze, gry planszowe, przybory szkolne.
– Wróćmy na chwilę do poprzedniej edycji akcji, proszę przypomnieć, jak wyglądał przebieg i finał akcji?
– W zeszłym roku akcja przebiegła podobnie jak w tym. Razem ze Stowarzyszeniem WolonWariatów i grupą MotoMiłośników po zakończeniu zbiórki słodyczy, udaliśmy się do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Czarni, gdzie znajduje się aż 70 dzieci. Zrobiliśmy to w iście Mikołajkowy sposób. Przyjechaliśmy korowodem świątecznym. Mikołaje przyjechali na motorach i oczywiście na wielkich saniach, pełnych prezentów. Radość, szczęście, radosne okrzyki, a nawet łzy wzruszenia były nie do opisania. Dzieciaki, rodzice oraz pracownicy Ośrodka z panem Dyrektorem na czele, przyjęli nas bardzo ciepło i serdecznie. Uśmiech na twarzach dzieci utwierdził nas w przekonaniu, że to co wspólnie udało się osiągnąć miało sens.
– Ile osób jest zaangażowanych w tegoroczną edycję akcji  „Paczka dla dzieciaczka”?
-Razem z nami bardzo zaangażowali się WolonWariaci i grupa MotoMiłośników. Jesteśmy jak jedna wielka rodzina. Jeśli odniesiemy sukces, to nasz wspólny. Bo nasze motto brzmi: „Jak nie my to kto?” I już wtedy nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.
– Kiedy przewidują Państwo finał akcji „Paczka dla dzieciaczka”?
– Zbiórkę słodyczy kończymy na koniec listopada. A wtedy odbędzie się wielkie pakowanie i przygotowywanie się do finału. A ten planujemy na 6 grudnia w Mikołajki.
Na koniec zachęcamy wszystkich o dobrych sercach do zaangażowania się w zbiórkę. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
– Dziękuję za rozmowę
– Dziękuję i jeszcze raz gorąco zachęcam do udziału w naszej akcji
Rozmawiał: WS
Fot. Archiwum Kurier Przasnyski