środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSzkoły

Innowacja pedagogiczna „Podróże małe i duże – przedszkolaki poznają świat” [ZDJĘCIA]

Czerwiec to miesiąc podsumowań, przyszedł czas na podsumowanie realizacji innowacji pedagogicznej pn. „Podróże małe i duże – przedszkolaki poznają świat”. Wzięły w niej udział trzy grupy z naszego przedszkola: czterolatki, pięciolatki oraz grupa popołudniowa. W ramach innowacji przedszkolaki udały się w podróż dookoła świata.

Swoją podróż dzieci rozpoczęły w październiku odwiedzając Amerykę Północną. Największą atrakcją wycieczki po U.S.A było poznanie kultury oraz zwyczajów mieszkańców Ameryki czyli Indian i Kowbojów. W listopadzie przedszkolaki udały się do Ameryki Południowej, celem ich wyprawy był Meksyk. Podróży tej towarzyszyła meksykańska muzyka oraz regionalna kuchnia. Każdy mógł się poczuć jak Meksykanin w kolorowym sombrero. Kulminacyjnym punktem tej wycieczki było rozbicie wypełnionej cukierkami piniaty. Ileż to było zabawy. W grudniu dzieciaki udały się w podróż na Biegun Południowy, gdzie poznały fałnę tego niezwykłego miejsca, skakały na lodowych krach i liczyły złowione rybki. Wraz z rozpoczęciem 2022 roku przedszkolaki na pirackim statku dopłynęły do Japonii. W czasie zajęć o piratach dzieci wspólnie z nauczycielami wykonali eksperymenty z użyciem wody, pirackie czapki i płynęli po morzach i oceanach, aż do jednego z portów w Japonii. I to w kraju kwitnącej wiśni dzieciaki dowiedziały się czym jest suszki oraz przeszły kurs taekwondo przeprowadzonego przez ich kolegę Alana Krajewskiego. W lutym obchodzimy w naszym przedszkolu dwa święta nietypowe czyli dzień dinozaura i dzień pizzy, i związku z ich obchodami przedszkolaki w ramach innowacji udały się na stanowisko paleontologiczne, aby poszukiwać pozostałości po tych niezwykłych zwierzętach. We Włoszech dzieci mogły rozsmakować się w kuchnii południowoeuropejskiej. W marcu czekała przedszkolaków przygoda w kosmosie oraz w dżungli. Natomiast w kwietniu przyszedł czas na Afrykańskie safari, które pozwoliło dzieciom poznać egzotyczne zwierzęta. Podróż po świecie zakończyła się w maju, wizytą na Hawajach.

Realizacja innowacji pedagogicznej „Podróże małe i duże – przedszkolaki poznają świat” okazała się fantastyczną przygodą, umożliwiła dzieciom poznanie wielu ciekawych regionów świata, ale także pozwoliła na rozwój kreatywności i zacisnęła więzi miedzy dziećmi, gdyż większość przewidzianych przez nauczycieli działań opierała się na pracy zespołowej.

IP, Katarzyna Grabowska