poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Jechał na motorowerze pod wpływem i z 5 zakazami, w tym 3 dożywotnimi

Policjanci z Posterunku Policji w Krasnem, zatrzymali 20 letniego mieszkańca pow. przasnyskiego, który kierował motorowerem w stanie po użyciu alkoholu oraz pomimo orzeczonych wobec niego aż 5 zakazów sądowych prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna teraz odpowie przed sądem nie tylko za jazdę na podwójnym gazie ale również za złamanie sądowych zakazów. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
W środę, 18 sierpnia tuż przed godziną 19.00 w miejscowości Niesiobędy w gminie Krasne. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Mondial, 20 letniego mieszkańca pow. przasnyskiego, który pomimo posiadania już na swoim koncie 5 zakazów sądowych zakazujących kierowania pojazdami mechanicznymi w tym 3 dożywotnich zakazów, zdecydował się na jazdę jednośladem.

– Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 20 latka wykazało, że w swoim organizmie posiada on blisko 0,3 promila alkoholu. Teraz nieodpowiedzialny mężczyzna za złamanie sądowych zakazów oraz za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu, odpowie przed przasnyskim sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – mówi asp.szt.Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy KPP Przasnysz.

IP, KPP, KB