Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Jechał w terenie zabudowanym o wiele za szybko. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

 

W czwartek, 5 sierpnia o godzinie 10:30 w Bartnikach w gminie Przasnysz, patrol ruchu drogowego z przasnyskiej komendy Policji, zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki Volvo V40, którego kierujący w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 105 km/h.

Z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 55 km/h, 23 letniemu mieszkańcowi Przasnysza zostało zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a do jego konta w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, dopisano 10 punktów karnych.

– Pamiętajmy o tym, że kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy – mówi kom. Paweł Rykowski KPP Przasnysz z KPP w Przasnyszu.

Jeżeli taka osoba w tym okresie będzie prowadzić pojazd to okres cofnięcia uprawnień zostaje przedłużony z 3 do 6 miesięcy.
Przasnyscy policjanci apeluje o rozsądek i wyobraźnię za kierownicą. Pamiętajmy, że od naszego zachowania na drodze za kierownicą zależy nie tylko nasze bezpieczeństwo ale również bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

IP, KPP, PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider