sobota, 9 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Jechał w terenie zabudowanym o wiele za szybko. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

 

W czwartek, 5 sierpnia o godzinie 10:30 w Bartnikach w gminie Przasnysz, patrol ruchu drogowego z przasnyskiej komendy Policji, zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki Volvo V40, którego kierujący w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 105 km/h.

Z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 55 km/h, 23 letniemu mieszkańcowi Przasnysza zostało zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dodatkowo został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a do jego konta w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, dopisano 10 punktów karnych.

– Pamiętajmy o tym, że kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy – mówi kom. Paweł Rykowski KPP Przasnysz z KPP w Przasnyszu.

Jeżeli taka osoba w tym okresie będzie prowadzić pojazd to okres cofnięcia uprawnień zostaje przedłużony z 3 do 6 miesięcy.
Przasnyscy policjanci apeluje o rozsądek i wyobraźnię za kierownicą. Pamiętajmy, że od naszego zachowania na drodze za kierownicą zależy nie tylko nasze bezpieczeństwo ale również bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

IP, KPP, PR