niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Jeden jeszcze spał. Drugi na widok kryminalnych zabarykadował się w mieszkaniu. trzeci zaś przyszedł do komendy „o coś zapytać”. Trzech poszukiwanych mężczyzn zatrzymanych przez policjantów

Jeden dzień a aż trzy dość nietypowe zatrzymania osób poszukiwanych. Szczycieńscy kryminalni realizując przydzielone do służby zadania zatrzymali śpiącego jeszcze w łóżku 24-latka. Tego samego dnia kryminalni realizując zlecone czynności interweniowali wobec 37-latka, który na ich widok zabarykadował się w mieszkaniu. Wsparcia mundurowym udzielili strażacy PSP, którzy dokonali siłowego otwarcia domu. To nie był jednak koniec nietypowych zdarzeń tego dnia. Tuż przed południem przy okienku oficera dyżurnego stawił się pewien 27-latek, który „chciał o coś zapytać”. Okazało się, że żądny wiedzy mężczyzna posiada status osoby poszukiwanej.

Wczoraj (02.12.21r.) parę minut po godzinie 08:00 funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego udali się do miejscowości Nowe Gizewo w gminie Szczytno. Z ustaleń mundurowych wynikało, że właśnie na terenie tej miejscowości może ukrywać się pewien 24-latek. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Szczytnie celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności za popełnione przez siebie wykroczenia. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się i zatrzymali mężczyznę. Zgodnie decyzją wymiaru sprawiedliwości trafił on już do wskazanego w postanowieniu zakładu karnego.

Tego samego dnia (02.12.21r.) tuż przed godziną 09:00 szczycieńscy kryminalni realizowali czynności zatrzymania wobec poszukiwanego 37-letniego mieszkańca gminy Szczytno. Okazało się jednak, że mężczyzna próbował usilnie uniknąć odpowiedzialności za popełnione przez siebie przestępstwa i na widok funkcjonariuszy zabarykadował się w mieszkaniu. Na miejsce interwencji zostali wezwani straży PSP, którzy dokonali siłowego otwarcia mieszkania. Mundurowi zatrzymali 37-latka i przewieźli go do szczycieńskiej komendy. Mężczyzna poszukiwany był dwoma nakazali zatrzymania. Będzie on miał on teraz czas przemyśleć swoje zachowanie, gdyż ma do odbycia karę 195 dni pozbawienia wolności.

Również w czwartek (02.12.21r.) około godz. 10:30 na terenie szczycieńskiej komendy doszło do nietypowego zatrzymania pewnego 27-latka. Mężczyzna stawił się przy okienku oficera dyżurnego celem uzyskania ważnych z jego punktu widzenia informacji. Za nim jednak funkcjonariusz odpowiedział na pytanie to zweryfikował w pierwszej kolejności dane 27-latka w policyjnych systemach informatycznych. Wtedy okazało się, że mężczyzna posiada status osoby poszukiwanej. Został on zatrzymany na terenie jednostki i trafił już do wskazanego zakładu karnego, gdzie odbędzie zastępczą karę pozbawienia wolności w związku z nieziszczeniem ciążącej na nim grzywny.

IP, KPP