piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Jeden kierujący „wydmuchał” 2,6 promila, drugi miał zatrzymane prawo jazdy za niealimentację

 

40-letni kierujący „wydmuchał” podczas kontroli drogowej 2,6 promila alkoholu, a 44-latek wsiadł za kierownicę pomimo wydanej decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy za długi alimentacyjne. Niebawem obaj odpowiedzą przed sądem.

Ogromnym brakiem wyobraźni i rozsądku wykazał się 40-letni mężczyzna, którego wczoraj (16.11.2021 r.) około godz. 21:00 na terenie Nidzicy zatrzymał do kontroli policyjny patrol. Badanie stanu trzeźwości kierującego samochodem osobowym marki VW wykazało, że w jego organizmie krąży 2,6 promila alkoholu. Interwencja zakończyła się dla nidziczanina zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy. Niebawem mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto, sąd obligatoryjnie zastosuje zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat i świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5000 zł.

Nie uniknie poniesienia odpowiedzialności również 44-letni kierujący samochodem marki Fiat. Ze sprawdzenia w policyjnych bazach danych wynikało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta i przemieszczał się ulicami miasta pomimo wydanej w 2015 r. przez Starostę Nidzickiego decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy za długi alimentacyjne.

Pijany kierowca jest zagrożeniem na drodze i może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo – nie tylko dla siebie, ale też dla innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, wszyscy mamy wpływ na poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mając wiedzę o takim nieodpowiedzialnym zachowaniu innego kierowcy każdy może zadzwonić – nawet anonimowo – pod numer telefonu 112 i powiadomić o tym fakcie najbliższą jednostkę Policji. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

IP, KPP