środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaNa sygnale

Jeden weekend, dwóch nietrzeźwych kierujących

Przasnyscy policjanci w miniony weekend, zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierujących, którzy kierowali pojazdami na podwójnym gazie.
Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek, (5 listopada br.) przed godziną 22.00 na ul. Słowackiego w Przasnyszu.

Policjanci podczas kontroli drogowej, pojazdu osobowego marki Volkswagen ustalili, że 23 letni mieszkaniec Przasnysza, wsiadł za kierownicę mając w swoim organizmie ponad 1,3 promila alkoholu.
Kolejny kierowca „na podwójnym gazie” wpadł w sobotę (6 listopada br.) po godzinie 09.00 w miejscowości Bogate gm. Przasnysz. Tym razem do kontroli drogowej został zatrzymany motocykl marki Honda, którym kierował 31 letni mieszkaniec pow. przasnyskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wskazało, że w swoim organizmie posiadał ponad 1,6 promila alkoholu.
– Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowania zatrzymani mężczyźni, odpowiedzą przed sądem. Grozi im wysoka grzywna oraz kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – mówi asp.szt.Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy KPP Przasnysz.
Jeszcze raz apelujemy o odpowiedzialność na drodze. Pamiętając przy tym o prostej ale jak ważnej zasadzie „Piłeś Nie Jedź”.

IP, KPP