środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Jednolite stroje i rozpoznawalność Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Chorzele

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Chorzele jest rozpoznawalna już nie tylko ze względu na swoją energię do działania. Od kilku tygodni jej członkowie wyróżniają się także jednolitymi strojami ze specjalnym oznakowaniem. To sprawia, że strażackiej młodzieży z Chorzel nie można z nikim pomylić. A wszystko to za sprawą złożonego wniosku do Gminy Chorzele i zdobytego grantu na rozwój MDP.

Wiosną udało się złożyć wniosek do konkursu grantowego ogłoszonego przez chorzelski samorząd. Zaproponowany projekt został pozytywnie oceniony przez komisję konkursową i dzięki temu otrzymaliśmy 2500 zł na realizację planów rozwojowych. To pozwoliło zarządowi OSP Chorzele zakupić stroje dla swojej zdolnej młodzieży.
Od kilku dni młodzi adepci pilnie trenują przed swoimi pierwszymi zawodami strażackimi w życiu. Wystąpią już w strojach dofinansowanych przez Gminę Chorzele. Czas teraz, by razem z prezencją przyszły odpowiednie wyniki sportowe – na co liczymy już 10 lipca! Wtedy też będzie okazja do udowodnienia, że inwestycja w młodzież nie jest inwestycją chybioną.

IP, OSP Chorzele