sobota, 2 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Przasnysza

Już dziś Festyn Profilaktyczny „Badajmy się i bądźmy zdrowi. Z profilaktyką na Ty”

 

W sobotę 21 sierpnia w godzinach 13.00-19.00 do ogrodu przyszpitalnego SPZZOZ w Przasnyszu przy ul. Sadowej 9 (wejście vis a vis wjazdu na parking). To będzie wydarzenie poświęcone profilaktyce zdrowotnej, podczas którego będzie można m.in. wykonać badania profilaktyczne, wyrobić kartę EKUZ, uzyskać dostęp do Internetowego Konta Pacjenta.

Eksperci podkreślają, że niedostatecznie dbamy o swoje zdrowie, co wyraża się m.in. niewykonywaniem badań diagnostycznych. Ten problem pogłębiła pandemia koronawirusa. Wielu z nas odłożyło wizyty w gabinetach lekarskich i badania profilaktyczne. Teraz, gdy sytuacja epidemiologiczna uległa zdecydowanej poprawie najwyższy czas pomyśleć o swoim zdrowiu i profilaktyce. Jedną z inicjatyw, która ma w tym pomóc, jest uruchomiony 1 lipca 2021 r. rządowy program „Profilaktyka 40 PLUS”. Dzięki niemu każdy Polak po 40. roku życia może bezpłatnie wykonać pakiet badań diagnostycznych.
Podczas wydarzenia promującego profilaktykę zdrowotną w Przasnyszu uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji:mammograficznych bez limitu wiekowego (po kwalifikacji lekarza), znamion i zmian skórnych w dermobusie, gęstości kości w kierunku osteoporozy w osteobusie; diagnostycznych: pomiar cukru,  ciśnienie tętnicze, PEF (szczytowy przepływ wydechowy), pomiar masy ciała, wzrostu oraz obliczanie wskaźnika BMI i analizy składu ciała; zasięgnąć porad lekarzy specjalistów, a także dietetyka i psychologa.
W tym dniu będzie również możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19 jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson w SP ZZOZ przy ul. Sadowej 9 w Przasnyszu.
Ponadto pracownicy Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia odpowiedzą na pytania dotyczące programu Profilaktyka 40 PLUS, a także będą wydawać karty EKUZ oraz potwierdzać profil zaufany umożliwiający dostęp do Internetowego Konta Pacjenta (IKP).
W programie wydarzenia przewidziano także atrakcje dla najmłodszych i pokazy udzielania pierwszej pomocy.
Wydarzenie jest organizowane we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu i Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu.

IP, MZ