niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Już po kilku godzinach sprawcy kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego byli w rękach policji

Tylko kilku godzin potrzebowali policjanci PP Różan, aby zatrzymać 17-latka oraz 58 latka podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego w miejscowości Drozdowo. Mężczyźni ukradli z pomieszczenia telewizor Philips oraz telefon komórkowy .

 

Do wytypowania sprawców przyczynił się między innymi pies służbowy, który doprowadził policjantów pod dom mężczyzn. W świetle prawa za kradzież z włamaniem grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Posterunku Policji w Różanie zatrzymali 17-letniego i 58-letniego mężczyznę podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie gm. Rzewnie. Do włamania miało dojść w godzinach 12:30-13:00. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy aby dostać się do wnętrza pomieszczeń wybili okno w łazience. Ukradli stamtąd telewizor i telefon komórkowy . Pokrzywdzony oszacował wartość mienia na kwotę 600 złotych.

Do poszukiwań sprawców kradzieży funkcjonariusze zaangażowali przewodnika z psem tropiącym. Podjęte w tej sprawie czynności doprowadziły do wytypowania sprawców. Policjanci zatrzymali podejrzanych 17-letniego i 58 letniego mieszkańców gm. Rzewnie. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

IP, KPP