Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Już w wakacje bezprzewodowy, bezpłatny internet w Chorzelach. Będzie też dostęp szerokopasmowy w całej Gminie oraz poprawa zasięgu telefonii komórkowej i internetu mobilnego.

Już od tegorocznych wakacji, Urząd Miasta i Gminy w Chorzelach zapewni wszystkim mieszkańcom Chorzel bezpłatny, bezprzewodowy internet Wi-Fi, natomiast mieszkańcy z terenu całej Gminy, będą mieli już niedługo możliwość korzystania z szerokopasmowego dostępu do szybkiego internetu.

Dodatkowo, na terenie Gminy zdecydowanej poprawie ulegnie w najbliższym czasie zasięg telefonii komórkowej i internetu mobilnego, dzięki już budowanej w obrębie Nowej Wsi – nowej stacji bazowej.
W ubiegły czwartek burmistrz Beata Szczepankowska podpisała umowę na budowę i obsługę w Chorzelach 9 punktów zewnętrznych hot spotów, dzięki którym mieszkańcy, ale też wszyscy przyjezdni będą mieli dostęp do bezpłatnego, bezprzewodowego internetu na terenie Miasta. Dwa takie punkty wewnętrzne powstaną również dla interesantów w Urzędzie Miasta i Gminy.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, a zwłaszcza młodzieży, ale też dorosłych i seniorów – burmistrz Beata Szczepankowska, jako jedna z kilkunastu włodarzy Gmin w Polsce pozyskała na ten cel 15 tysięcy euro.
Podpisaliśmy już Umowę z wykonawcą, a w wakacje będziemy gotowi do uruchomienia całej infrastruktury. Punkty instalacji zewnętrznego dostępu do bezpłatnego internetu zaplanowaliśmy tak, aby ich sieć pokryła zasięgiem całe Chorzele. Znajdą się one w obrębie lokalizacji Przedszkola Samorządowego w Chorzelach, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Placu Tadeusza Kościuszki, Stadionu Miejskiego, Szkoły Podstawowa nr 2, Targowiska Miejskiego, Placu zabaw przy ul. Kościelnej, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Miasta i Gminy. Korzystać z nich będą mogli bezpłatnie wszyscy.
Jeśli chodzi o internet szerokopasmowy na terenie naszej Gminy, to obecnie jesteśmy w trakcie realizacji programu OSE, w ramach którego wszystkie nasze szkoły będą miały szerokopasmowy dostęp do internetu. W niektórych szkołach usługi już uruchomiono, pozostałe dwie są w trakcie podłączania. Następnie będą mogli się do niego przyłączać indywidualnie nasi mieszkańcy.
Zdecydowanej poprawie na terenie naszej Gminy ulegnie także zasięg i jakość telefonicznch połączeń komórkowych oraz mobilnego internetu. To, za sprawą już budowanej nowej stacji bazowej w obrębie Nowej Wsi koło Duczymina.

IP, UMiGCh, fot. UMiGCh

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider