poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Karambol na trasie k-53. lekceważenie przepisów może mieć tragiczny finał!

Kilka policyjnych patroli ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego pracowało dziś na miejscu wypadku drogowego w rejonie m. Zabrodzie. W zdarzeniu uczestniczyło 5 samochodów osobowych, w jego wyniku dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był nieprawidłowy manewr wyprzedzania przez kierującego vw oraz nadmierna jego prędkość. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Nie dajmy się zwieść ładnej pogodzie, przestrzegajmy obowiązujących ograniczeń zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

Pomimo pięknej aury ostrołęccy policjanci odnotowują w ostatnim czasie zwiększoną ilość wypadków drogowych. Dziś kolejny tego przykład miał miejsce w rejonie m. Zabrodzie na trasie K-53.

Informacja o wypadku z udziałem 5 samochodów osobowych trafiła do dyżurnego ostrołęckich policjantów dziś o godzinie 8:40. Według zgłaszającego jeden z kierowców został zakleszczony a aucie. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole z ostrołęckiego Wydziału Ruchu Drogowego, Prewencji oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń kierujący vw passatem (typ sedan) 40 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jadąc w kierunku Dylewa podczas kończenia wykonywania manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącą prawidłowo z naprzeciwka toyotą, a następnie uderzył w jadące za toyotą volvo, które pod wpływem uderzenia obróciło się tyłem do kierunku jazdy i siłą uderzenia zderzyło się z pojazdem infiniti. Następnie vw passat także obrócił się tyłem do kierunku jazdy uderzając w barierę energochłonną oddaloną od zdarzenia blisko 100 metrów. W wyniku zderzenia z barierą odłamki jego pojazdu spadły na jadącego za infiniti vw. W infiniti oprócz kierującej znajdowały się dwie nieletnie pasażerki.

W wyniku wypadku kierujący vw passat 40 – letni mężczyzna oraz kierująca volvo 35 – letnia kobieta zostali przetransportowani do szpitala, obydwoje to mieszkańcy powiatu ostrołęckiego. Kierujący poszkodowanych pojazdów byli trzeźwi, natomiast od prawdopodobnego sprawcy zdarzenia z uwagi na jego stan zdrowia zostanie pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Droga przez około 3 godziny z uwagi na wykonanie niezbędnych czynności procesowych w postaci, m.in. oględzin pojazdów oraz samego miejsca zdarzenia, przesłuchaniu świadków oraz wykonaniu zdjęć i szkiców droga była zablokowana. A wszystko po to, aby jak najdokładniej ustalić przebieg tego wypadku.

IP, KMP