środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

Karolina Suwińskiej, najlepszą absolwentki LO im. KEN z terenu gminy Przasnysz

Od kilku lat władze samorządowe Gminy Przasnysz nagradzają najlepszych licealistów pochodzących z miejscowości gminnych, którzy uczęszczają do przasnyskiego LO im. KEN. Nie inaczej było i w tym roku. Nagrody z tego tytułu trafiły do Karoliny Suwińskiej.

Choć sama gmina ma charakter wiejski, jej mieszkańcy wcale nie ograniczają się jedynie do agrotechnicznych kierunków kształcenia. Co roku spora część uczniów z gminy Przasnysz wybiera naukę w liceach ogólnokształcących, a potem także najróżniejsze kierunki studiów. Możemy się pochwalić młodzieżą, która obecnie studiuje medycynę, kierunki inżynierskie czy te związane z naukami przyrodniczymi.
Dlatego też władze gminne od kilku lat współpracują z przasnyskim LO im. KEN i nagradzają najlepszego licealistę w danym roczniku wywodzącego się z naszych terenów. Tej tradycji stało się zadość 29 kwietnia, podczas uroczystego zakończenia roku dla maturzystów LO im. KEN.
W sali gimnastycznej przasnyskiego liceum zjawiła się sekretarz Gminy Przasnysz, która miała niewymowną przyjemność pogratulowania wyników Karolinie Suwińskiej, uczennicy klasy 3A o profilu matematyczno-fizycznym. Choć tradycyjnie przyjęło się, że jest to profil „męski”, w tej klasie uczyło się sporo dziewcząt, a jedną z najlepszych była właśnie Karolina. Uczennica może pochwalić się m.in. oceną celującą z matematyki na świadectwie końcowym, a także średnią znacznie przekraczającą 5,00.
Najlepszej absolwentce z LO im. KEN serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas trwających właśnie egzaminów maturalnych. Liczymy także, że Karolina nie zapomni o swoich korzeniach i już jako absolwentka wymarzonych studiów będzie z nami współpracować.

IP, UGP