piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSzkoły

KGW w Czernicach Borowych wzięło udział w Krajowych Dniach Pola 2022 w Poświętnem [ZDJĘCIA]

 

KGW w Czernicach Borowych zostało zaproszone przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie do udziału w Krajowych Dniach Pola 2022 w Poświętnem.

– Traktujemy to jako duże wyróżnienie dla naszego koła. Na stoisku zaprezentowaliśmy swoje produkty tradycyjne i inne lokalne. Nasza kaczka, czernickie pierogi, sos dyniowo-ziołowy oraz inne produkty, np. rolada drobiowa i pasztet okazały się rewelacją. Pięknie ozdabiały nasz stół kolorowe czernickie laleczki odpustowe. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a nasze czernickie pierogi degustował również Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk – mówi
Marianna Sobieraj z KGW w Czernicach Borowych.

Zainteresowanie i pochwały za śpiew oraz ogólną prezentację zebrał nasz zespół wokalny, który umilał czas gościom przy naszym stoisku i towarzyszył nam w trakcie pobytu.
Nagrodą za pracę koleżanek z KGW było zadowolenie i ogromne pozytywne zainteresowanie naszymi produktami tradycyjnymi, śpiewem, naszą działalnością.
Stoisko KGW w Czernicach Borowych osoby z Warszawy, Płocka, Gdańska, Bydgoszczy i wielu innych regionów. Była to doskonała promocja działalności KGW, ale również promocja gminy Czernice Borowe.

IP, Marianna Sobieraj
Fot. Janina Ćwiek i Lucyna Granoszewska