środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Kierował bez uprawnień i spowodował kolizję. Miał w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu

 

Przasnyscy policjanci, zatrzymali 19 – letniego mieszkańca powiatu makowskiego, który kierował pojazdem ciężarowym bez uprawnień, spowodował kolizję drogową i był w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna oraz kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2, grozi mu też kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

W miniony wtorek, 26 lipca br. tuż po godzinie 17.00 na stanowisko dowodzenia przasnyskiej komendy policji wpłynęła informacja o tym, że w nieznany sprawca poruszający się pojazdem ciężarowym marki Man, uderzył w ogrodzenie jednej z posesji w miejscowości Sierakowo w gminie Przasnysz, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

– Skierowani na miejsce policjanci ujawnili w niewielkiej odległości od miejsca zdarzenia pojazd ciężarowy, który posiadał liczne uszkodzenia świadczące o tym, że brał on udział w zdarzeniu. Policjanci do sprawy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 67 lat – mówi asp. szt. Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn, 19 – letni mieszkaniec powiatu makowskiego, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,2 promila alkoholu, usłyszał zarzut spowodowania kolizji drogowej, prowadzenia pojazdu ciężarowego pomimo braku uprawnień oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego na podwójnym gazie.
19 – latek odpowie teraz przed Sądem. Grozi mu teraz wysoka grzywna oraz kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2, grozi mu też kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu wpływa na obniżenie naszej czujność i spostrzegawczość. Zwiększa też ryzyko spowodowania zdarzenia drogowego – przestrzega rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

IP, KPP