piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Kierował tirem, podczas gdy tachograf rejestrował odpoczynek

 

Na drodze w Podkrajewie, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego ciężarową scanią z naczepą. Kierowca znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Podczas kontroli, okazało się, że to nie jedyne jego przewinienie.

Podczas trwającej kontroli drogowej, policjanci zauważyli, że tachograf w pojeździe od ponad 2 godzin rejestruje… odpoczynek. Na impulsatorze skrzyni biegów, dostrzegli niewielki magnes, zakłócający pracę tachografu i drogomierza. Tachograf nie rejestrował przebytej drogi oraz czasu pracy kierowcy. Kontrola drogowa zakończyła się dla kierowcy scani, mieszkańca pow. nidzickiego, mandatem za przekroczenie prędkości (200 zł) , 6 punktami karnymi oraz mandatem na kwotę 2 000 złotych, za nierejestrowanie na karcie, za pomocą tachografu, aktywności kierowcy. Policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu. Sprawa zostanie przekazana do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu.

Przedstawione zdarzenie to przykład jednej z wielu podobnych kontroli. Mławska Policja zapowiada wzmożone działania kontrolne, dotyczące pojazdów ciężarowych.

 

IP, KPP, AP