środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Kierował w stanie nietrzeźwości i z zakazem. 20 – latek znieważył i naruszył nietykalność policjantów

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, 26 lipca br. w Przasnyszu na ul. Orlika. 20 – letni mężczyzna został zatrzymany. Miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Grozi mu teraz kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 3.

We wtorek, 26 lipca 2022 roku około godz. 17.00 patrol przasnyskiej drogówki na ul. Orlika w Przasnyszu zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Daewoo Matiz, którym zgodnie z uzyskaną wcześniej informacją, może poruszać się nietrzeźwy kierujący.

– W toku czynności policjanci poddali kierującego 20 letniego mieszkańca gm. Przasnysz, badaniu na stan trzeźwości, które wykazało, że mężczyzna w swoim organizmie posiadał ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że 20 latek na swoim koncie w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierujących ma już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna cały czas w trakcie kontroli był pobudzony i w pewnym momencie zaczął zachowywać się agresywnie wobec kontrolujących go policjantek z przasnyskiej drogówki – mówi asp.szt. Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Używał wobec nich słów wulgarnych i obelżywych oraz siły fizycznej w postaci kopania i odpychania. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Dodatkowo od agresywnego 20 latka, pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.
Teraz za swoje zachowanie odpowie przed Sądem. Grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 3.

IP, KB, WS
Fot. Ilustracyjne