niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Kierowca bez prawa jazdy, pasażer z narkotykami

W ostatnich dniach policjanci z Wydziału Kryminalnego makowskiej policji zatrzymali auto do kontroli drogowej. Jak się okazało kierowca nie miał prawa jazdy, a pasażer posiadał marihuanę. Za posiadanie środków psychotropowych grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie bez uprawnień to grzywna w wysokości 1500zł i zakaz prowadzenia pojazdów.

23 maja około godz. 21:00 w Makowie Mazowieckim kryminalni makowskiej policji zatrzymali do kontroli drogowej lanosa. Po zatrzymaniu się do kontroli kierowca wyskoczył z auta zaczął uciekać, jednak 24 – latek szybko trafił w ręce mundurowych. Uciekał bo nie posiadał prawa jazdy. 24 – letni makowianin odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Grozi mu za to wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

W pojeździe znajdował się również 24 – letni pasażer u którego znaleziono susz roślinny i fifkę. Środki zostały zabezpieczone przez policjantów. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczoną substancją jest marihuana. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 6 gram marihuany. 24 – letni mężczyzna, mieszkaniec Makowa Mazowieckiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna odpowie za posiadanie środków psychotropowych za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

IP, KPP