niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z Przasnysza

Klasa Ic i Ie Szkoły Podstawowej nr 1 na wspólnej wycieczce [ZDJĘCIA]

Wycieczka… to hasło zawsze wywołuje wiele radości u dzieci. Tak też było w przypadku uczniów klasy Ic i Ie Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu, którzy udali się do Ciechanowa. Program obejmował: Park Nauki Torus, Fabrykę Pomysłów oraz pizzerię DaGrasso.

Następnego dnia, na pytanie: Co będziecie najmilej wspominać?, dzieci odpowiadały różnie – Park Nauki, kulki, lekcję o zwierzętach, pizzę, ekran mgłowy, robienie świeczek. Kilka osób powiedziało: WSzystko:) Po usłyszeniu pytania Co chcielibyście zmienić? – zapadła cisza…
To była najlepsza recenzja wspólnego wyjazdu, podczas którego pojawiła się okazja do bliższego poznania nie tylko siebie, ale także kilku praw fizyki, czy interesujących ciekawostek o zwierzętach.
A właśnie – Czy wiecie dlaczego koty mają ostre języki?
Jednak wycieczka to nie tylko nauka. Musiał się znaleźć także czas na zabawę i oczywiście się znalazł. Fabryka Pomysłów zapewniła jej dostatecznie dużo – robienie świeczek, zabawa w kulkach, wspólne zjazdy.
Był też smakowity punkt programu – pizza. Po intensywnej zabawie apetyt dopisywał i kolejne kawałki znikały w oka mgnieniu…
Trzeba przyznać, że pierwszoklasiści spisali się na medal, a po powrocie zgodnie zadeklarowali udział w kolejnej wycieczce;) Tym razem wyruszymy już nieco dalej!

IP, SP1 Przasnysz, Fot. SP1 Przasnysz