piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Klub Senior + wznowił działalność

Uczestnicy Klubu korzystają za zajęć usprawniających ruchowo. „Zdrowy kręgosłup”, odbywają się zajęcia grupowe z psychologiem. W maju, na warsztatach plastycznych, seniorzy poznawali tajniki tworzenia przepięknych kwiatów z bibuły.

Uroczyście obchodzony był „Dzień Matki”. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bogatem przedstawili część artystyczną. Przygotowane na warsztatach plastycznych kwiaty seniorzy wręczyli matkom z Klubu samopomocy rodziców wychowujących dzieci niepełnosprawne „Promyk” oraz zaprezentowali się wokalnie.
W czerwcu odbyło się pierwsze spotkanie z zaplanowanego cyklu spotkań z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, w ramach działania: „Bezpieczny Senior” – metody zabezpieczania się przed oszustami oraz pierwsze spotkanie w ramach działania „Zajęcia międzypokoleniowe” – spotkanie seniorów z najmłodszymi. Seniorzy czytali bajki dla najmłodszych w Szkole Podstawowej w Bogatem. Seniorzy spotkali się z pracownikiem Urzędu Gminy Przasnysz, który udzielił informacji o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, oraz zwiedzili tajemniczy ogród Państwa Bojarskich w Przasnyszu. W najbliższym czasie zaplanowano zajęcia florystyczne i jednodniowy wyjazd turystyczny.

IP, UGP
Fot. UGP