poniedziałek, 11 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaGaleriaWojsko

Kolejna Przysięga Wojskowa w 2. Ośrodku Radioelektronicznym [GALERIA]

28 sierpnia w 2. Ośrodku Radioelektronicznym odbyła się przysięga wojskowa żołnierzy Służby Przygotowawczej. Blisko trzydziestu elewów wypowiedziało słowa roty przysięgi wojskowej, za dowódcą 2. Ośrodka Radioelektronicznego – płk dypl. Bogusławem Postkiem.
Czterech z nich: szer. elew Bartosz Goliaszewski; szer. elew Damian Gołębiewski; szer. elew Piotr Sokołowski; szer. elew Adrian Tonderski; otrzymało z rąk Dowódcy Ośrodka listy gratulacyjne, za uzyskiwanie wysokich wyników w szkoleniu, wzorową postawę żołnierską oraz nienaganną dyscyplinę.
W swoim przemówieniu płk dypl. Bogusław Postek podkreślił, że:
– Przysięga wojskowa jest to ten szczególnie wyczekiwany w życiu dzień, w którym z kandydatów stajecie się żołnierzami. To od tej chwili podejmujecie się zobowiązań wynikających ze słów roty Przysięgi Wojskowej, na całe życie dla dobra i chwały naszej Ojczyzny. Wybraliście trudną ale i zaszczytną drogę dalszego rozwoju, dlatego też dołóżcie wszelkich starań, aby nigdy nie skazić dobrego imienia żołnierza polskiego, a przekazaną wam wiedzę wykorzystajcie jak najlepiej, oddając w potrzebie świadectwo męstwa, odwagi oraz narodowego patriotyzmu. Jestem przekonany, że godnie i z honorem pełnić będziecie służbę dla Rzeczypospolitej oraz z należytym szacunkiem polskiego żołnierza nosić wojskowy mundur. Życzę wszystkim pomyślności na dalszej ścieżce wojskowej służby – powiedział
Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego a okolicznościowego błogosławieństwa udzielił proboszcz parafii wojskowo-cywilnej z Komorowa – ks. ppłk dr Sławomir Gadowski.
IP, AM, Fot. D. Bojarska