sobota, 2 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Kolejne groźne wypadki. Dwie osoby trafiły do szpitali

Okres wakacyjny trwa. Niestety groźne wypadki na terenie naszego powiatu również. W zdarzeniu, które miało miejsce 28 lipca, obaj jego uczestnicy trafili z obrażeniami ciała do szpitali. Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o rozwagę.
We wtorek, 27 lipca o godz. 09:50 w Dobrzankowie w gminie Przasnysz, kierujący samochodem osobowym marki Volvo, na skutek niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, najechał na tył volkswagena, który w następstwie uderzył w pojazd poprzedzający marki Audi. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.
Z kolei w środę, 28 lipca o godz. 06:10 w miejscowości Zagaty w gminie Chorzele, kierujący pojazdem marki Audi, 39 – letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjeżdżając z drogi do przydrożnego rowu uderzył w drzewo.
– Z miejsca zdarzenia kierujący pojazdem z obrażeniami ciała karetką pogotowia, został przetransportowany do makowskiego szpitala, natomiast 54 letni pasażer z poważnymi obrażeniami ciała z pomocą LPR został przetransportowany do szpitala w Warszawie – relacjonuje kom. Paweł Rykowski z  Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.
Obecnie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu są prowadzone czynności, zmierzające do ustalenia dokładnego przebiegu zdarzenia.
Więcej w kolejny wydaniu Kuriera Przasnyskiego. 
IP, WS, KPP, PR
Fot. OSP KRSG Chorzele