Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Kolejne medale Jakuba i Huberta Bońkowskich

W niedzielę, 30 maja w Katowicach odbył się Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym kobiet i mężczyzn juniorów oraz seniorów. Były to eliminacje do Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym, które odbędą się od 23 września 2021 do 2 października 2021 w Mińsku na Białorusi.

Ludowy Klub Sportowy Grom Przasnysz reprezentowało dwóch uczniów ZSP w Przasnyszu. Jakub Bońkowski rywalizował wśród juniorów do lat 18 w kategorii wagowej do 74 kg (waga zawodnika wynosiła 53 kg). W kategorii open wywalczył brązowy medal. Bońkowski pobił swój rekord życiowy z 360 kg na 395 kg (przysiad 140 kg, wyciskanie leżąc 70 kg, martwy ciąg 185 kg). W ostatnim z bojów, w martwym ciągu, Kuba nieoficjalnie pobił o 5 kg rekord Europy należący do Rosjanina Ilya Maricheva. Jakub Bońkowski uzyskał prawo startu w Mistrzostwach Świata do lat 18 w kategorii wagowej do 53 kg.
Hubert Bońkowski rywalizował w grupie do lat 16 w kategorii wagowej do 74 kg (waga zawodnika wynosiła 53 kg). Poprawił swój rekord życiowy z 237,5 kg na 280 kg. Tym samym wywalczył srebrny medal Pucharu Polski. Trenerem Jakuba i Huberta jest Cezary Pykała.
Następny start naszych zawodników odbędzie się w dniach 19-20 czerwca 2021 w Raszynie. Będzie to Puchar Polski w Trójboju Siłowym. Natomiast w sierpniu tego roku odbędą się eliminacje do Mistrzostw Świata w Rumuni i Mistrzostw Europy w Czechach.

 

IP, WS, JB

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider