środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

Kolejne spotkanie seniorów z Klubu „Senior+” w Bogatem z dzielnicową [ZDJĘCIA]

 

 

W piątek, 17 czerwca 2022 odbyło się kolejne spotkanie seniorów z Klubu „Senior+” w Bogatem z dzielnicową gminy Przasnysz. Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności.

Spotkanie to miało na celu promowanie aplikacji, która ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo każdego, nie tylko seniora. Przekazane zostały plakaty Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest narzędziem w rękach społeczeństwa, dzięki któremu bez wychodzenia z domu, mamy możliwość podzielenia się z Policją informacjami o potencjalnych zagrożeniach występujących w naszym regionie. Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Sierż. szt. Ilona Cichocka poinformowała, że w ramach tej akcji można zgłaszać m.in. miejsca przekraczania dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, dzikie wysypiska śmieci czy też rajdy samochodowe. Każde zgłoszenie jest weryfikowane i sprawdzane przez funkcjonariuszy Policji. W przypadku zgłaszania pilnych interwencji należy dalej korzystać z numeru alarmowego 112.
Działanie realizowane w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021 – 2025, Edycja 2022, Moduł II – „Zapewnienie funkcjonowania Klubu Senior+”.

IP, UGP
Fot. UGP