piątek, 22 września, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleria

Kolejny Festiwal Chopin en Vacances 2022 – w Gminie Chorzele

Już 10 lipca kolejny Festiwal Chopin en Vacances 2022 – w Gminie Chorzele, na terenie Dworu i Parku w Bogdanach Wielkich! To będzie prawdziwa muzyczno-kulturalna uczta dla mieszkańców. Wstęp wolny.

Dziś, możemy już ogłosić oficjalnie, że dzięki kilkutygodniowym staraniom Jana Marii Kłoczowskiego, prezesa Stowarzyszenia Dwór i Park w Bogdanach Wielkich oraz Beaty Szczepankowskiej, burmistrz Miasta i Gminy Chorzele – znaleźliśmy się ponownie wśród polskich lokalizacji, w których odbywać się będzie w tym roku Festiwal Chopin en Vacances 2022 we dworach i krajobrazach Polski.
Burmistrz Beata Szczepankowska i Prezes Jan Maria Kłoczowski serdecznie zapraszają do Bogdan Wielkich, gdzie 10 lipca o godzinie 16.00, na terenie zabytkowego Dworu i Parku odbędzie się wspaniały, plenerowy koncert fortepianowy utworów Fryderyka Chopina.
Festiwal organizowany jest każdego lata, nieprzerwanie od 2017 roku. Do udziału w Chopin en Vacances zapraszani są wybitni młodzi pianiści z kraju i zza granicy. W tym roku w Bogdanach Wielkich wystąpią: Eryk Koszela i Piotr Pawlak – zwycięzca XI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt (2017).
– Miło nam poinformować, że ponownie jeden z tegorocznych polskich koncertów Festiwalu Chopin en Vacances 2022 we dworach i krajobrazach Polski odbędzie w naszej Gminie, w pięknych okolicznościach Dworu i Parku w Bogdanach Wielkich. Festiwal jest okazją do obcowania z muzyką poważną dla lokalnej społeczności. Dziękujemy organizatorom, że dostrzegli i docenili wartość naszych starań dla upowszechniania muzyki Fryderyka Chopina i szerzej muzyki fortepianowej prezentowanej na żywo w środowisku wsi polskiej z dala od wielkich ośrodków kulturalnych. To nasza wspólna misja i wielka radość. Serdecznie zapraszamy- informują burmistrz Beata Szczepankowska i prezes Jan Maria Kłoczowski.
– Wstęp oczywiście wolny. Parking tuż przy miejscu koncertu. Współorganizatorem wydarzenia z ramienia Gminy jest Urząd Miasta i Gminy oraz Ośrodek Upowszechniania Kultury. Bardzo serdecznie zapraszamy! – usłyszeliśmy w Urzędzie Miasta i Gminy Chorzele.

IP, UMiGCh