środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Kolejny nietrzeźwy rowerzysta z sądowym zakazem zatrzymany

Apelujemy do rowerzystów, aby pamiętali o tym, że są użytkownikami dróg i obowiązują ich takie same przepisy, jak innych kierujących. Za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie w najbliższym czasie zatrzymany przez funkcjonariuszy Ruchu Drogowego z pułtuskiej komendy, 63-letni użytkownik jednośladu, który pomimo stanu upojenia alkoholowego, mając orzeczony zakaz sądowy, jechał rowerem.

Podczas patroli policjanci muszą skupiać się naraz na wielu kwestiach. Jednocześnie obserwują otoczenie, czy nie dochodzi do wykroczenia lub przestępstwa, jak również szukają osób poszukiwanych czy też powiązanych z różnymi zdarzeniami w gminie, powiecie, jak i w kraju. Zapamiętanie szczegółów opisu poszczególnych sylwetek, pojazdów czy też przedmiotów nie jest prostym zadaniem. Policjanci z pułtuskiej „drogówki” świetnie sobie jednak z tym radzą. W minioną sobotę podczas pełnienia służby policjanci zatrzymali do kontroli drogowej, znanego z wcześniejszych przewinień, rowerzystę. W trakcie kontroli okazało się, że 63-latek w ogóle nie powinien wsiadać na rower. Mężczyzna miał orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami. A ponadto miał promil alkoholu w organizmie. Dzięki czujności i dobremu rozpoznaniu w terenie mieszkaniec powiatu pułtuskiego odpowie teraz przed Sądem.

Pamiętajmy, że rowerzysta może być sprawcą tragicznych wypadków. Stwarzać może realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

IP, KPP