poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaNa sygnale

Kolejny wypadek drogowy z udziałem motocyklisty

Poważny wypadek na krajowej 60-ce. W miejscowości Wielgołęka motocykl zderzył się z osobówką. Obydwaj kierowcy trafili do szpitala. To już kolejne zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty w ostatnim czasie. Policja apeluje o ostrożność.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 8:40 na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Wielgołęka. Według wstępnych ustaleń policjantów pojazdy poruszały się od strony Makowa Mazowieckiego w kierunku m. Gołymin-Ośrodek. W momencie wykonywania manewru skrętu w lewo przez 66-letniego mieszkańca Ciechanowa kierującego osobowym Chevroletem Lacetti, 25-letni mieszkaniec pow. makowskiego kierując motocyklem Honda wyprzedzał osobówkę.

– Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała został zabrany przez LPR do szpitala, natomiast kierowcę samochodu zabrała karetka pogotowia. Policja apeluje o ostrożność – mówi
kom. Jolanta Bym z KPP Ciechanów.

Ciechanowscy policjanci każdego dnia przeprowadzają kilkadziesiąt kontroli pojazdów, zwracając uwagę m.in. na stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, prawidłowość dokumentów. Kontrole te dotyczą również kierujących jednośladami. Tylko w miniony weekend policjanci skontrolowali 31 motocyklistów. Kierowcy jednośladów dopuścili się 18 wykroczeń w ruchu drogowym. Aż 10 z nich poruszało się po drogach powiatu ciechanowskiego bez uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Wobec kierujących zostały wyciągnięte konsekwencje prawne.

Przypominamy!!! Zdarzenie drogowe z udziałem kierującego jednośladem, to najczęściej poważne w skutkach wypadki. Jeden błąd może doprowadzić do tragedii.

 

IP, KPP, fot. Ilustracyjne