niedziela, 1 października, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Kolizje z sarnami i … lisem

W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu doszło do kilku kolizji drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Zdarzenia drogowe z leśną zwierzyna są bardzo niebezpieczne i mogą zakończyć się tragicznie, tak jak na terenie powiatu makowskiego na drodze krajowej nr 60. Tam na jezdnię przed nadjeżdżające audi wbiegł łoś. W wyniku uderzenia kierujący osobówką wjechał do przydrożnego rowu. 22-latek zmarł w szpitalu. Zwierzę również nie przeżyło.
W sobotę 30 lipca o godz. 09:35 w Aleksandrowie w gminie Chorzele, 42 letni mieszkaniec powiatu grodziskiego kierując samochodem osobowym marki Porsche uderzył w lisa, który nagle wbiegł na jezdnię wprost pod jego samochód.
Z kolei w poniedziałek, 8 sierpnia  o godz. 08:15 w Obrębcu w gminie Czernice Borowe doszło do zdarzenia z udziałem sarny. 42 – letni mieszkaniec powiatu mławskiego kierując samochodem osobowym marki Volkswagen Passat uderzył w sarnę. Zwierzę nagle wbiegła na jezdnię wprost pod jego samochód.
Natomiast w środę, 10 sierpnia o godz. godz. 20:35 w miejscowości Osówiec Kmiecy w gminie Chorzele policja odnotowała kolejne zdarzenie z leśną zwierzyną. Pod koła Hyundai I40, którym kierowała 25 – letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego nagle wbiegła sarna, a następnie doszło do zderzenia.
Tego samego dnia w środę, 10 sierpnia o godz. 15:50 w Przasnyszu na ul. Makowskiej, kierujący samochodem Vw Passat 33 – letni mieszkaniec gminy Jednorożec nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go zespołu pojazdów, samochodu Fiat Fiorino z przyczepą lekką kierowanego przez mieszkańca powiatu makowskiego i doprowadził do zderzenia. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.
IP, WS, KPP