Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Slider

Komu awans, komu spadek po rundzie jesiennej ?

Hipotetyczne zestawienie spadków i awansów na podstawie tabel po rundzie jesiennej sezonu 2020-21. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej w Polsce oraz od obostrzeń, jakie wprowadzi polski rząd.

Jesienną część rozgrywek udało się rozegrać w całości, a pojedyncze spotkania, które nie zostały rozegrane, nie miałyby wpływu na to, czy sezon należy „uznać za rozegrany”, jeśli wiosną nie udałoby się wznowić rozgrywek – mecze te prawdopodobnie zostałyby zweryfikowane jako walkowery, bez przyznawania punktów którejkolwiek z drużyn (lub jako nierozegrane bez przyznawania punktów). Poniższe wyliczenia zakładają, że nikt nie wycofa się z rozgrywek po zakończeniu sezonu, ani też nikt nie zrezygnuje z awansu. Zakładają też, że zarząd MZPN nie zmieni reguł gry pod koniec sezonu i nie zmniejszy liczby spadkowiczów. Należy pamiętać, że jeśli runda wiosenna zostanie rozegrana zgodnie z planem, liczba drużyn zdegradowanych do niższych klas rozgrywkowych w poszczególnych ligach i grupach może być zarówno mniejsza jak i większa – zależeć to będzie od rozstrzygnięć w drugiej, trzeciej i czwartej lidze.

IV liga
W barażach o awans do III ligi wzięłyby udział: Ząbkovia Ząbki, Pilica Białobrzegi, Huragan Wołomin. W trzeciej lidze miejsce spadkowe zajmuje jedynie Ursus Warszawa.
Oznacza to, że z czwartej ligi spadłyby: Grupa Radom-Siedlce: Tygrys Huta Mińska, Proch Pionki, KS Warka, Hutnik Huta Czechy, Pogoń II Siedlce, Radomiak II Radom
Grupa Ciechanów-Ostrołęka: KS CK Troszyn, KS Łomianki, Bzura Chodaków, Makowianka Maków Mazowiecki, Nadnarwianka Pułtusk, Kasztelan Sierpc
Grupa Warszawa: Unia Warszawa, Marcovia Marki, Józefovia Józefów, Sparta Jazgarzew, Okęcie Warszawa, Ożarowianka Ożarów Mazowiecki.
Dodatkowo rozegrane zostałyby mecze barażowe, które wyłoniłyby jednego spadkowicza spośród trzech drużyn: Znicz II Pruszków, Wkra Żuromin i Podlasie Sokołów Podlaski. Konieczność wyłonienia dodatkowego spadkowicza spośród trzech drużyn wynikłaby bezpośrednio z faktu, iż jeden zespół spadłby z trzeciej ligi do czwartej.

Dlaczego wśród zdegradowanych zespołów znalazły się KS CK Troszyn i Tygrys Huta Mińska, choć po dotychczas rozegranych meczach w tabeli plasują się na bezpiecznym (Tygrys) lub barażowym (Troszyn) miejscu ? I dlaczego Wkra musiałaby grać mecze barażowe? Otóż zadecydowałby o tym punkt 2 paragrafu 23 regulaminu rozgrywek, który mówi, że jako tabelę końcową przyjmuje się tabelę po ostatniej pełnej rozegranej kolejce. W grupach Radom-Siedlce i Ciechanów-Ostrołęka byłaby to kolejka nr 13… O kolejności w tabeli przy równej liczbie punktów decydowałby natomiast bilans bramkowy ogółem.

Ciechanów-Ostrołęka Liga Okręgowa

Awans: Żbik Nasielsk, baraż o awans do IV ligi: Narew Ostrołęka
Spadłyby na pewno: GKS Pokrzywnica, GKS Strzegowo, Iskra Krasne
Dodatkowo:
1) Jeśli Narew wygrałaby baraże o awans do IV ligi, a Wkra Żuromin utrzymałaby się w czwartej lidze, KS Wąsewo zagrałby baraż o utrzymanie w Lidze Okręgowej z GUKS Krasnosielc.
2) Jeśli Narew przegrałaby baraże (a Wkra by się utrzymała), lub Wkra spadłaby do ligi okręgowej (a Narew by awansowała), KS Wąsewo spadłby do Klasy A, a Błękitni Raciąż zagraliby baraż o pozostanie w lidze okręgowej z GUKS Krasnosielc.
3) Jeśli Narew i Wkra przegrałyby swoje mecze barażowe, wówczas do Klasy A spadłyby KS Wąsewo i Błękitni Raciąż, a Tęcza Ojrzeń zagrałaby mecze barażowe o pozostanie w lidze okręgowej z GUKS Krasnosielc.

Klasa A
Awans: Wkra Radzanów i Rzekunianka Rzekuń
Baraż o awans: GUKS Krasnosielc
Spadek: Mazowsze Jednorożec, Boruta Kuczbork, Orzeł Sypniewo, Pełta Karniewo, GKS Andrzejewo, Opia Opinogóra
Dodatkowo:
1) Jeśli KS Wąsewo spadłby do Klasy A (a Błękitni grali w barażach o pozostanie w lidze okręgowej), do klasy B spadłyby Orlęta Baboszewo.
2) Jeśli do klasy A spadłyby KS Wąsewo i Błękitni Raciąż (a Tęcza Ojrzeń grałaby w barażach o pozostanie w lidze okręgowej), do klasy B spadłyby Orlęta Baboszewo i Wkra Sochocin.

Klasa B
Awans: GKS Gumino, ULKS Ołdaki
Baraż o awans: Gryf Kownaty Żędowe, FC 2012 Różan

 

SC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider