sobota, 9 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Konkurs dla innowacyjnych przedsiębiorców z Mazowsza

Samorząd województwa ogłosił nabór do konkursu dla startupów „Startuj z Mazowsza”. Do wygrania jest nawet 30 tys. zł na rozwój nowych projektów, produktów i usług. Zgłoszenia można przesyłać do 16 lipca br.

Trzecia edycja konkursu rozpoczęła się po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Jak mówi marszałek Adam Struzik, w okresie odbudowy gospodarki jeszcze ważniejsze staje się wspieranie kreatywnych, przedsiębiorczych osób. To właśnie ich pomysły są szansą na dynamiczny rozwój gospodarki.

– Kluczem do zwycięstwa jest oczywiście pomysł, ale też umiejętność przekuwania go na rozwiązania i produkty, które zainteresują inwestorów. Przez organizację konkursu chcemy promować dobre praktyki, nowoczesne podejście do biznesu i zarządzania, a także budować współpracę między firmami, środowiskiem naukowym i samorządem – dodaje marszałek.

Nowością w tegorocznej edycji konkursu jest podział na kategorie projektów: inno-tech – dla startupu, który tworzy nowe produkty i procesy oraz znaczące zmiany technologiczne w produktach i procesach, obejmujące innowacje produktowe, procesowe, systemowe; dla startupu w fazie wzrostu na etapie sprzedaży;
social impact – dla startupu o pozytywnym odziaływaniu na środowisko lub społeczeństwo; bez względu na etap rozwoju;
start – dla startupu, który tworzy innowacyjny projekt, będący na etapie Minimum Value Product lub prototypu, który ma szanse na efektywny rozwój i skalowanie.

W każdej kategorii najlepszy startup otrzyma nagrodę w wysokości 30 tys. zł.

Jak zauważa wicemarszałek Wiesław Raboszuk, konkurs „Startuj z Mazowsza” daje szansę firmom z regionu, żeby ich projekty mogły zaistnieć.

– Przedsiębiorcy, którzy prześlą swoje zgłoszenie, mogą liczyć nie tylko na wsparcie finansowe, ale też promocję w mediach branżowych, rozbudowanie sieci kontaktów oraz atrakcyjne nagrody od partnerów konkursu – dodaje.

Wśród dodatkowych nagród są m.in. konsultacje merytoryczne związane z rozwojem biznesu i pozyskiwaniem finansowania, możliwość udziału w szkoleniach i programach mentoringowych czy prezentacji przed gronem inwestorów.

Do konkursu mogą przystąpić podmioty zarejestrowane i prowadzące działalność gospodarczą na terenie województwa mazowieckiego nie dłużej niż 3 lata od daty ogłoszenia konkursu, w celu wytworzenia nowych produktów i usług.

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin znaleźć można na stronie www.innowacyjni.mazovia.pl.

 

IP MW, fot. WM