piątek, 8 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z Gmin

Konkurs im. dr. Stanisława Pajki na książkę lub artykuł o regionie kurpiowskim rozstrzygnięty. Zwyciężczynią Maria Weronik Kmoch z Jednorożca

Na konferencji, w sobotę 7 sierpnia wręczono nagrody za najlepszą książkę i artykuł. Zwyciężczynią konkursu w kategorii: książka została Maria Weronika Kmoch za książkę „Na skraju Kurpiowszczyzny. Parafia pw. św. Floriana w Jednorożcu”, zaś zwycięzcą w kategorii: artykuł został Łukasz Gut za artykuł „Scęśliwe Betlejem miasto Dazidowe”.

Wyróżnienia za swoje książki wydane w latach 2018-2020 otrzymali: Wojciech Łukaszewski za książkę „Źródła historyczne do dziejów Kurpiowszczyzny 1789-1956”, Witold Kuczyński za książkę „Nasze Dziedzictwo”, Teresa Piórkowska-Ciepierska za album „Kapliczki kurpiowskie” oraz Ryszard Lemański za komiks „Kurpie w Obronie Korony Stanisława Leszczyńskiego. Bój pod Jednaczewem 1735 r.”. II miejsce za artykuł „Nasz Myszyniec” zdobyła Joanna Pieczonka-Moonen.

Finansowe nagrody dla zwycięzców ufundowali: Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce oraz Związek Kurpiów. Był z nami także syn dr. Stanisława Pajki – Adam Pajka. Dziękujemy! Gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku!

IP, ZK, Fot. ZK