środa, 4 października, 2023
AktualnościAktualności z GminGaleriaSzkoły

Konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej

Palma wielkanocna nawiązuje do tradycji i religii. To właśnie palmowymi gałązkami tłum witał Jezusa, wjeżdżającego do Jerozolimy. Wierni każdego roku święcą palmy, z nadzieją, że ochronią one ich rodziny.

W tym roku nasi uczniowie na konkurs wykonali 50 palm z klas I-VII. Cel konkursu był charytatywny, wszystkie złożone prace pomimo tego, że brały udział w konkursie to zostały dobrowolnie przeznaczone na kiermasz do Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzynowłodze Małej, a pozyskane pieniądze zostały przekazane na pomoc Ukrainie.

Oceniając prace jury kierowało się kilkoma kryteriami: oryginalność, różnorodność użytych materiałów, staranność i estetyka wykonania. W naszej galerii zdjęć można obejrzeć wszystkie palmy zgłoszone na konkurs.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej. Konkurs został rozstrzygnięty 25.04.2022 roku. Komisja po wcześniejszym obejrzeniu palm przyznała następujące nagrody: I miejsce – Oliwia Pejs z kl.IIIa, II miejsce – Adrianna Sobol z kl.IIb oraz III miejsce – Natalia Tańska z kl.IIa

Ponadto komisja przyznała 6 wyróżnień: Miłoszowi Szemplińskiemu z kl.I, Wojciechowi Smolińskiemu z kl.IIIb, Mai Antosz z kl.IV, Oliwii Roman z kl.V, Darii Słomkowskiej z kl.VI oraz Marcie Miecznikowskiej z kl.VIIb. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

IP, SPKM