poniedziałek, 4 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z PrzasnyszaGaleriaSport

„Korona Ziemi Przasnyskiej 2020” oficjalnie zakończona

Po licznych perturbacjach związanych z COVID-19 cykl zawodów „Korona Ziemi Przasnyskiej 2020” została zakończona. Organizację ostatnich zawodów pod nazwą „ Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Przasnysz” kilkukrotnie przekładano ze względu na ograniczenia covidowe. Ostatecznie zawody rozegrano 20 czerwca.

Dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu na korzyść zawodów udostępniono infrastrukturę kompleksu przy ulicy Sadowej 5.
Zawody odbyły się w ekstremalnie trudnych warunkach. Z nieba dosłownie lał się piekielny żar, temperatura grubo przekraczała 30 stopni, a na niebie nie było ani jednej chmurki. Trasa biegu prowadziła asfaltowymi drogami, co potęgowało uczucie gorąca, a po drodze nie było ani metra zacienionego odcinka. Nieco wytchnienia przynosiły dwa punkty z wodą i rozstawiona na trasie kurtyna wodna. Pomagali tez wolontariusze na rowerach, którzy dostarczali wodę biegaczom na trasie. Mimo utrudnień zawodnicy doskonale sobie poradzili i w komplecie dotarli do mety. W zawodach spontanicznie wziął udział Burmistrz Przasnysz Pan Łukasz Chrostowski. Pierwotnie planował honorowy udział na dystansie 1 km, ale ostatecznie podjął bardziej ambitne wyzwanie i rywalizował na odcinku 5 km. Pan Burmistrz nawet w czasie biegu wypełniał urzędowe obowiązki prowadząc konstruktywne rozmowy z mieszkańcami, przez co nie udało się pobić rekordu życiowego.
Na zmęczonych zawodników po przekroczeniu linii mety czekał pamiątkowy medal oraz porcja pysznej grochówki.
W czasie imprezy prowadzona była akcja informacyjna o szkodliwości spożywania alkoholu i innych używek. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jaki wpływ na ludzkie życie ma spożywanie środków odurzających. Organizatorzy zachęcali do prowadzenia zdrowego trybu życia, zwiększenia aktywności fizycznej i systematycznego uprawiania sportu jako alternatywę dla spożywania alkoholu i środków odurzających.
Po zakończeniu rywalizacji odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w Biegu o Puchar Burmistrza Miasta Przasnysz w kategoriach wiekowych oraz OPEN otrzymali trofea oraz dyplomy.
Następnie odbyła się dekoracja zwycięzców całego cyklu Korony Ziemi Przasnyskiej 2020. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc klasyfikacji generalnej zawodów w kategoriach kobiet i mężczyzn zostali wyróżnieni pięknymi Pucharami Starosty Powiatu Przasnysz.
Dodatkowo wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli wszystkie zawody Korony Ziemi Przasnyskiej otrzymali pamiątkowe statuetki. Specjalny projekt statuetek umożliwia umieszczenie wewnątrz kompletu medali, które w połączeniu układają się w kształt Powiatu Przasnysz z wyodrębnieniem wszystkich gmin.
Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonali Wicestarosta Przasnyski – Pan Waldemar Trochimiuk oraz Burmistrz Miasta Przasnysz – Pan Łukasz Chrostowski.
Na zakończenie odbyło się losowanie drobnych nagród rzeczowych wśród wszystkich zawodników.
W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w organizacji zawodów dla: Starosty przasnyskiego, Burmistrza Miasta Przasnysz, Wójta Gminy Jednorożec, Wójta Gminy Krzynowłoga Mała, Wójta Gminy Czernice Borowe, Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele, Dowódcy 2.ORel w Przasnyszu, Powiatowemu Komendantowi Policji w Przasnyszu, Hufca ZHP w Przasnyszu, Stadniny Koni Krasne Sp. z o.o., Strażaków OSP z Krasnego, Jednorożca, Krzynowłogi Małej i Chorzel, Zajazdu Sebory. Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz zaprasza na kolejne nasze biegi. W najbliższym czasie organizujemy: bieg charytatywny „ Milowy krok do godnego życia” – 27.06.2021 (Przasnysz) – „Bieg o Puchar Wójta Gminy Krasne” – 25.07.2021 (Krasne).

 

IP, KZP, Fot. KZP

 

Lista zwycięzców open Biegu o Puchar Burmistrza Miasta Przasnysz

Dystans 1 km – dziewczyny:
1. Cichocka Julia – KS Przaśnik Przasnysz – 03:36
2. Ostrowska Weronika – Runners Team – 04:06
3. Stępkowska Julia – Runners Team Kids – 04:16
Dystans 1 km – chłopcy:
1. Kamiński Bartosz – Runners Team – 03:33
2. Szczygielski Grzegorz – Mazovia ProActive – 03:38
3. Stępkowski Mateusz – Runners Team – 03:44
Dystans 5 km – kobiety:
1. Urbaniak Anna – Jednorożec robi co może – 22:46
2. Kozłowska Marta – KS Przaśnik Przasnysz – 25:08
3. Kowalczyk Kinga – Jednorożec robi co może – 28:19
Dystans 5 km – mężczyźni:
1. Smoliński Rafał – KS Przaśnik Przasnysz – 19:34
2. Urbaniak Damian – Jednorożec robi co może – 20:03
3. Jędrzejczyk Jarosław – Ostrołęka – 20:22
Dystans 10 km – kobiety:
1. Michalak Natalia- KS Przaśnik Przasnysz – 52:55
2. Białorucka Wioletta – Mazovia ProActiv Ciechanów – 58:30
Dystans 10 km – mężczyźni:
1. Maluchnik Radosław – LKS Maków Mazowiecki – 40:07
2. Przeradzki Seweryn – KB TKKF PROMYK Ciechanów – 42:10
3. Zadrożny Krzysztof – Runners Team – 43:40