Kościelnemu złodziejowi recydywiście grozi do 10 lat pozbawienia wolności

fot
Jak informowaliśmy pod koniec września 2020 roku, przasnyska policja została poinformowana o tym, że wtedy jeszcze nieznany sprawca, dokonał kradzieży z włamaniem do skarbonki kościelnej w kościele pw. Św. Wojciecha w Przasnyszu z skąd dokonał kradzieży pieniędzy, pochodzących z ofiar od osób odwiedzających kościół w kwocie około 500 złotych.

– Dzięki zapisowi monitoringu, można było określić wygląd osoby podejrzanej. Przasnyscy kryminalni po otrzymaniu zgłoszenia zabezpieczyli różnego rodzaju ślady w tym również zapis monitoringu, dzięki któremu mogliśmy określić wygląd podejrzanego. W tej sprawie zwracaliśmy się również za pośrednictwem strony internetowej przasnyskiej Policji o pomoc w ustaleniu tożsamości osoby widniejącej na zdjęciu – mówi asp.szt.Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy KPP Przasnysz

Zajmujący się tą sprawą policjanci dzięki uporowi i profesjonalizmowi już kilka dni po zgłoszeniu, ustalili kim jest mężczyzna, który dopuścił się do przedmiotowego przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie, 31-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrołęckiego, dwóch zarzutów tj. usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem i kradzieży z włamaniem. Przesłuchanie 31 – latka i przedstawienie mu zarzutów, możliwe było dopiero w miniony wtorek 27 października 2020 roku z uwagi na to, że od początku października b.r. przebywa w Zakładzie Karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Mężczyźnie grozi teraz dodatkowa kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

IP, WS, KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *