Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

Reklama

Slider
Slider

Kościelnemu złodziejowi recydywiście grozi do 10 lat pozbawienia wolności

Jak informowaliśmy pod koniec września 2020 roku, przasnyska policja została poinformowana o tym, że wtedy jeszcze nieznany sprawca, dokonał kradzieży z włamaniem do skarbonki kościelnej w kościele pw. Św. Wojciecha w Przasnyszu z skąd dokonał kradzieży pieniędzy, pochodzących z ofiar od osób odwiedzających kościół w kwocie około 500 złotych.

– Dzięki zapisowi monitoringu, można było określić wygląd osoby podejrzanej. Przasnyscy kryminalni po otrzymaniu zgłoszenia zabezpieczyli różnego rodzaju ślady w tym również zapis monitoringu, dzięki któremu mogliśmy określić wygląd podejrzanego. W tej sprawie zwracaliśmy się również za pośrednictwem strony internetowej przasnyskiej Policji o pomoc w ustaleniu tożsamości osoby widniejącej na zdjęciu – mówi asp.szt.Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy KPP Przasnysz

Zajmujący się tą sprawą policjanci dzięki uporowi i profesjonalizmowi już kilka dni po zgłoszeniu, ustalili kim jest mężczyzna, który dopuścił się do przedmiotowego przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie, 31-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrołęckiego, dwóch zarzutów tj. usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem i kradzieży z włamaniem. Przesłuchanie 31 – latka i przedstawienie mu zarzutów, możliwe było dopiero w miniony wtorek 27 października 2020 roku z uwagi na to, że od początku października b.r. przebywa w Zakładzie Karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Mężczyźnie grozi teraz dodatkowa kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

IP, WS, KPP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Slider