Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    ROZUMIEM

REKLAMA

Krzynowłoga Mała „Zagrała z Lenką Mazur”. Zebrano łącznie 22 855,95 złotych

Lenka Mazur to niespełna dwuletnia dziewczynka, której przyszło stoczyć najgorszą i nierówną walkę – walkę o życie! Największym wrogiem tej małej istotki jest czas, niestety nie ma go zbyt dużo. Lenka choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. To ciężka choroba w przebiegu, której z powodu wady genetycznej obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni.

Brak impulsów nerwowych prowadzi do uogólnionego osłabienia i postępującego zaniku mięśni szkieletowych, a w ostateczności do paraliżu. Jest jednak światełko w tunelu, panaceum na zdrowie dziewczynki to najdroższy lek świata – Zolgensma, który kosztuje aż 9 574 469,00 zł.

Historia Lenki poruszyła wiele serc, na apel o pomoc zareagowało mnóstwo osób, między innymi mieszkańcy Gminy Krzynowłoga Mała. W krótkim czasie zorganizowano kilkanaście mikro zbiórek na terenie całej gminy. W akcję zaangażowali się Radni Gminy,
Sołtysi, Koło Gospodyń Wiejskich z Rudna Jeziorowego, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzynowłogi Małej oraz Klub Senior+ z Krzynowłogi Małej. Puszki rozstawione były w okolicznych sklepach i instytucjach. Każdy z mieszkańców otrzymał list z informacją na temat celu i przebiegu zbiórki, po czym puszka na datki, krążyła od domu do domu.
Nie obyło się bez przeszkód. Dnia 18 października tego roku na Placu Kościelnym w Krzynowłodze Małej miał odbyć się piknik charytatywny na rzecz Lenki, jednakże na dzień przed zaplanowaną imprezą cały Powiat Przasnyski został objęty czerwoną strefą, w związku z tym organizatorzy zmuszeni byli zmienić formę zbiórki. Zrezygnowano z atrakcji, pozostało tylko liczyć na ofiarność parafian, którzy mogli wrzucać datki do puszek pod Kościołem. Mimo wprowadzonych obostrzeń, mieszkańcy gminy stanęli na wysokości zadania i wykazali
się niezwykłą ofiarnością. Podczas wszystkich zbiórek – zebrano kwotę 22 855,95 zł! Podziękowania należą się wszystkim ofiarodawcom za pomoc i empatię oraz okazane serce.
To nie koniec! Krzynowłoga Mała dalej „Gra z Lenką”. Aktualnie trwa zbiórka ubrań, które można przywozić do siedziby Klubu Senior+ przy ul. Przasnyskiej 8; 06-316 Krzynowłoga Mała w środy i piątki w godz. od 8:00 do 14:30. Odzież zostanie przekazana Olsztyńskiej Fundacji, a środki ze sprzedaży wpłacone na konto Lenki. Akcja trwa do odwołania.

IP, MP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Slider