niedziela, 3 grudnia, 2023
AktualnościAktualności z GminNa sygnale

Ksiądz oskarżony o molestowanie seksualne. Sprawę prowadzi ostrołęcka prokuratura okręgowa

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo dotyczące molestowania seksualnego na szkodę małoletniego poniżej 15 roku życia. Czynu dopuścił się ksiądz. Z uwagi na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonego prokuratura nie udziela szczegółowych informacji o postępowaniu.

 

Śledztwo zostało wszczęte w sierpniu 2021r. na podstawie zawiadomienia delegata jednego z biskupów ds. ochrony dzieci i młodzieży, w którym podano okoliczności wskazujące, że jeden z księży mógł dopuścić się czynów pedofilskich.

W toku postępowania ustalono, że kapłan, który był katechetą, wykorzystywał seksualnie chłopca. Do pierwszych czynów pedofilskich doszło ponad 10 lat temu.

Do zatrzymania podejrzanego doszło pod koniec kwietnia br. Podejrzanemu ogłoszono zarzuty przestępstw seksualnych na szkodę małoletniego poniżej 15 roku życia. Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowania podejrzanego. Sąd podzielił stanowisko prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie wobec księdza na okres 3 miesięcy. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

IP, POO